Petr Poláček a.k.a. Mycell se narodil v Kroměříži v České republice 15. února 1985.
Petr začal s elektronickou hudbou a DJingem v roce 2000 ve věku 15 let. Po zakoupení několika desek udělal první kroky v mixování na gramofonech a dalších 9 let strávil mixováním na 3 gramofonech.
Po svém působení v kapele Hory_Doly se v roce 2009 stal Petr plnohodnotným členem.
Poté, co začal digitalizovat svou metodu práce, začal hrát živě, produkovat skladby a vyvíjet svůj vlastní jedinečný zvuk, který lze nazvat temné, groovy, pumping techno.
Od té doby vydal s kluky více než 15 releasu, jeho remix „Stronger“ od Maksima Darka na Dense Audiu, získal podporu od techno heavyweight Richieho Hawtina, když Richie zahrál remix v Ushuaie na Ibize, a také Mycellův remix Mako Chikano – „Duality“ na Music4Aliens na Awakenings 2019.
Jako člen Hory_Doly hrál po boku umělců jako Laurent Garnier, Dubfire, Julian Jeweil, Cristian Varela, Nakadia, Uto Karem, Fabio Florido, Loco & Jam, Timmo, Scan X, Axel Karakasis, Dubspeeka, Paride Saraceni, Felix Krocher, Dema, Stiv Hey, Brian Gros, Maksim Dark, A ++, Kevi Anavi, Criminish, Bass Mooy a mnoho dalších. Spolupracoval také s lidmi jako Eme Kulhnek, Boho, Maksim Dark, Peter Groskreutz, Carbon, Christian Bonori, Monococ a TouchTalk.
V současné době připravuje tracky, remixy a pracuje na labelech jako Nightlight records, Phobos Recordings, Bully Beatz, Jannowitz records, U.F.O records, Soupherb records, Stick recordings a Music4aliens.
Petr se nyní zaměřuje výhradně na svůj vlastní sólový projekt pod rouškou Mycell.