Termín podzim 2023

Kurz střihu digitálního videa je určen jak pro začátečníky, tak pro mírně pokročilé a seznámíte se v něm s teoretickými, ale i praktickými příklady střihu videa v populárním programu Final Cut Pro X od společnosti Apple. Zkušenosti získané v tomto kurzu lze následovně aplikovat v kterémkoliv jiném programu určeném pro práci s videem, kterým může být Adobe Premiere Elements, Pinnacle Studio, Corel VideoStudio, Shotcut a mnoho dalších.

Kurz probíhá po dobu 2 měsíců a je rozdělen do 8 lekcí po 90 až 120 minutách. Během této doby budete vždy pod vedením zkušeného tvůrce videí v maximálním počtu čtyř dospělých nebo osmi dětí. Kurzy pro děti a mladistvé začínají v 16 hodin, kurzy pro všechny ostatní, kteří již nemohou uplatnit studentskou slevu, pak v 18 hodin.

Výsledkem kurzu bude schopnost spravovat, naimportovat a postříhat jakýkoliv materiál, otitulkovat, animovat pomocí klíčových snímků, přidat a upravit zvukovou stopu, přidat přechody za pomoci nejrůznějších efektů, obarvit a následně vyexportovat do nádherného videa. Součástí kurzu jsou i rady a tipy, na co si dát při střihu videa pozor, ale také jak hotové video využít. Schopnost sestříhat video můžete využít jak pro své vlastní použití, ať už se jedná o domácí videa či tvorbu na oblíbené sociální sítě (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok), tak i pro komerční účely.

Kurz je vhodný pro všechny, kteří buď nikdy video nestříhali, nebo stříhali, ale chtějí si oživit a prohloubit své dovednosti. Video je v dnešní době žádanější než kdy jindy, a to nejen díky populárním službám jako jsou TikTok, Instagram Reels či YouTube Shorts. Lidé tráví na těchto sociálních sítích čím dál víc času, a proto, pokud chcete být viděni v digitální oblasti, je schopnost předat své sdělení prostřednictvím videoobsahu tím nejzásadnějším.

Cena kurzu pro žáky základních a středních škol je 2 900 Kč vč. DPH, pro všechny ostatní pak 4 900 Kč vč. DPH.

Obsahem kurzu je:

  • úvod do střihu videa

  • orientace na časové ose

  • seznámení s funkcemi (efekty, přechody, titulky)

  • barevné úpravy

  • ozvučení klipů

  • export finálního videa

  • závěrečné tipy, shrnutí a dotazy

Jaroslav Petr

Obchodní podmínky
Děkujeme za projevený zájem o kurz, budeme Vás kontaktovat.
There was an error trying to send your message. Please try again later.